واکاتی (Wakati) یک یخچال نیست ولی از سرعت خراب شدن میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌کاهد، بدون اینکه نیازی به یخچال‌فریزر باشد. در کشورهای درحال‌توسعه که برق به‌ندرت یافت می‌شود، یک وسیله برای تازه نگه‌داشتن محصولات، تفاوت بزرگی را در سوددهی و امرارمعاش کشاورزان ایجاد می‌کند زیرا محصولات آن‌ها قبل از خراب شدن به فروش می‌رسد.

wakati-solar-powered-food-preserver-keeps-produce-fresh-longer-developing-areas-ecogeek-ir-01

واکاتی یک محفظه با شرایط هوایی استریلیزه و انرژی خورشیدی است که به میوه‌ها و سبزیجات هوا می‌دهد. یک پنل خورشیدی ۳ کیلووات در جعبه‌ای که بیشتر شبیه به یک چادر است، قرار دارد. انرژی حاصل از خورشید یک تهویه کننده را تحریک می‌کند. تهویه‌ی مذکور آب موجود در یک منبع ۲۰۰ میلی‌لیتری که به‌طور هفتگی پر می‌شود را بخار می‌کند و هوای داخل واکاتی را مرطوب نگه می‌دارد تا محصولات داخل آن تازه بمانند.

محصولات بلافاصله پس از چیده شدن، خشک می‌شوند ولی باوجود سیستم واکاتی، رطوبت، سلول‌های محصولات را سالم نگاه می‌دارد و اسیدها و آنزیم‌های داخل سلول‌ها که محصولات را به‌طورمعمول تجزیه می‌کنند، تحت کنترل بیشتری قرار می‌گیرند.

wakati-solar-powered-food-preserver-keeps-produce-fresh-longer-developing-areas-ecogeek-ir-00

واکاتی برای کنترل دما کاری نمی‌کند بنابراین، یک راهکار طولانی برای حفظ محصولات کشاورزی نیست و یک محافظ کوتاه‌مدت به‌حساب می‌آید. محصولی که به‌طور عادی با آب‌وهوای گرم و خشک فقط دو روز دوام می‌آورد، با واکاتی تا ده روز قابل‌استفاده می‌ماند. بااین‌وجود کشاورزان زمانی بیشتری برای فروش محصولات خود دارند و مواد غذایی کمتری از بین می‌روند.

واکاتی تاکنون ۱۰۰ دستگاه به هائیتی، اوگاندا و افغانستان ارسال کرده است و قصد دارد به‌زودی این سیستم را با قیمت ۱۰۰ دلار به‌طور تجاری و انبوه، تولید کند.

منبع: واکاتی